Vyskúšajte zábavný trik s vajíčkom!

V tomto predvianočnom období som chcela vyrobiť niečo netradičné a zaujímavé. Natrafila som na tento úžasný trik, ktorý z obyčajného ba až fádneho vajíčka urobí krásne zlaté vajíčko. A to sa bavíme o chutnej náplni vajíčka, nie o škrupinke :) Poďte to roztočiť!

Videonávod:

Postup:

Všetko nájdete vo videu, ktoré natočili Šikovné labky, kuk hore. Ale aby sme mali vo všetkom jasno, trošku sa tomu povenujeme detailnejšie. A hlavne vás upozorním na niekoško naozaj dôležitých vecí pre tento chutný experiment.

  1. Potrebujete v podstate len dve veci – vajíčko a dlhý rukáv.
  2. Zoberte vajíčko, pre istotu ho vložte do sáčku a tento balíček vložte do stredu rukávu.
  3. Zaviažte vajíčko tak, aby rozmedzie medzi špagátmi bolo presne 10 cm.
  4. A ide sa krútiť. Skúste napodobniť moju techniku, ako je to vidno vo videu. To znamená, že začnete rýchlo krútiť a trhnete rukami od seba.
  5. Toto opakujte najmenej 20-krát. Ide totiž o to, aby sa obsah vajíčka vnútri dobre premixoval.
  6. Nasleduje „baterka test“. Posvieťte si na vaše roztočené vajíčko a porovnajte jeho farbu s obyčajným neuvareným vajíčkom. Malo by byť tmavé. Ak nie je, znova ho roztočte niekoľkokrát. Je to dôležité, aby sa pokus podaril.Test baterkou
  7. Teraz nechajte vajíčko chvíľku oddýchnuť, aby dosiahlo izbovú teplotu a potom ho vložte do studenej vody a dajte variť. Toto je dôležité, aby vám (tak ako mne neikoľkokrát) neprasklo pri varení.
  8. A tradá! Vajíčko je na svete a vy ste jednoducho skvelí, že ste to zvládli!
0

2 Replies to “Vyskúšajte zábavný trik s vajíčkom!”

  1. Tak teď mám sto chutí někomu takhle zamíchat vajíčka a neříct jim o tom :D super tip Evi :)

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.