Návod na vlastné čistiace prostriedky

Bez chemikálií a z vecí, čo máš doma. Nejedno srdce hipstera, či ekomaniaka zaplesalo. Ak teda chcete mať doma čisto a rovnako ako ja si nefičíte na vôni sava, tak kuk nižšie. Labky pre vás pozbierali (a vlastnoLABKOVO vyskúšali) tieto návody na čistiace prostriedky.

 

Návod na vyčistenie stiebra

To sme tu už mali, ale opakovanie je matka múdrosti. Do vriacej vody vysypte šálku sódy bikarbóny, vložte striebro na pár minút a vyberte ho už krásne lesklé. Menšie nedokonalosti vydrhnite zubnou kefkou s troškou sódy bikarbóny.

 

Návod na vyčistenie hrnca

Aby hrniec znovu ako nový bol! Použite soľ a ocot a hubkou ho vydrhnite až kým sa nebude znovu lesknúť. Poctivo priznávam, že toto som ešte neskúšala, lebo vôňa octa je pre predstavou skazeného večera. Ale účinné to je.

 

Návod na vyčistenie mastného plechu

Mastný plech, tá vec, ktorá vám odsáva výpary nad šporákom (áno digestor) a podobne vyčistíte opäť sódou bikarbónou a vriacou vodou. Len to tam pekne ponorte a počkajte, kým a to pekne bez námahy očistí.

 

Návod na výrobu prostriedku na čistenie okien

1/4 poháru Alpy, 1/4 poháru octu, 1 čajová lyžička kukuričného škrobu a 2 poháre vody (nie studenej). Všetko zmiešajte a nalejte do fľaše s rozprašovačom.

Návod na výrobu prostriedku vhodného na bežné povrchy

Zmiešajte 2 poháre vody, 4 polievkové lyžice octu, 1 čajová lyžička prostriedku na riady a 2 čajové lyžičky sódy bikarbóny.

 

Návod na ľahké vyčistenie mikrovlnky č.1

Toto je výborný tip, ale bohužiaľ znovu obsahuje ocot. Do misky nalejte 1 pohár octu a 1 pohár vriacej vody. Misku položte do stredu mikrovlnky a nastavte časovač na cca 5-10 minút. Mikrovlnka sa bohužiaľ sama neumyje, ale vám to pôjde oveľa ľahšie.

 

Návod na ľahké vyčistenie mikrovlnky č.2

Druhý spôsob využíva silu citróna. Do misky vylejte pohár vody a vyžmýkajte 1 celý citrón. Vložte obe polovice citrónu do misky a nastavte mikrovlnku na 3-minútový program. Počkajte 5-10 minút, aby vám šlo umývanie vďaka pare z tejto zmesi oveľa ľahšie.

 

Máte aj vy tip na domáce čistidlo?

0

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.