DIY kostým Leela z Futuramy

Vďakou šťasteny a veľkého úsilia som sa ocitla v Kanade, v jednej z krajín, kde to na Halloween ožije ako nikde inde. V deň Halloweenu nie je nič nezvyčajné, ak cestou do potravín stretnete malých zombíkov s vedierkami plnými sladkosťami. No a veer, to už je iná šálka kávy. Veziete sa tak metrom oblečená ako Leela, vedľa vás stojí pivo v ľudskej veľkosti, najkrajší strom Groot, známy baseballista, mŕtvy medvedík čistotný či polonahá doktorka. Minulý rok sme to nebrali až tak vážne, no tento sme sa patrične pripravili. Návšteva niekoľkých obchodov s maskami ma po prezretí cenoviek presvedčila, že moje šikovné labky zvládnu niečo štýlové aj sami. Kostým Leela alebo kostým Leely ma očaril, lebo čo si budeme klamať, je nenáročný a dobrý.

leela_kostym_diy

Potrebujeme:

  • oblečenie: biele tielko, čierne nohavice, čižmy pod kolená
  • fialovú parochňu
  • zbraň
  • duck tape (ak nepoznáte tento termín, tak teda striebornú lepiacu pásku)
  • rolku od kuchynských utierok
  • čiernu fixku
  • kartón
  • gumičku
  • lepiacu pištoľ alebo lepiacu priesvitnú pásku

 

Postup:

Jediné, čo treba pre túto masku vyrobiť je počítač a oko.

A) Ako vyrobiť Leel-ine oko

Jej oko sa dá vyrobiť niekoľkými spôsobmi. Buď prerobíte masku na oči, ktorá sa používa na spanie alebo ho vyrobíte z kartónu, či z takej tej gumy, ktorá sa používa, aby sa veci nešmýkali – alebo má možno aj iné využitie, ja neviem :D (kuk na obrázky nižšie).

oko

Moje oko som si vyrobila z kartónu. Z kartónu si vystrihnite oko požadovaného rozmeru, ja som na mojom vystrihla aj 3 mihalnice, vy ich môžete dolepiť. Namaľujte oko bielou farbou, zreničku a mihalnice vymaľujte čiernou. Na záver vystrihnite dve dierky po oboch stranách a pridajte gumičku. Tra-dá, oko je na svete!

Teraz druhá vec, chcete ho nosiť celý veer, či len ako ja na fotenie? Ak celý večer, tak OČIvidne potrebujete cez neho vidieť. Spravte si teda do neho dierky, logicky :) Mne sa to nepáčilo a tak som šla aj bez toho.

B) Ako vyrobiť Leelin osobný počítač

Aj tu sa to dá spraviť niekoľkými možnosťami. Jednoduchšia je vziať šedú podkolienku a odstrihnúť z nej kus dlhý od zápästia až po lakeť, čiernou fixkou dokresliť tlačidlá a obrazovku a je to. Ja som si zvolila ťažší spôsob, ale vyzeralo to oveľa lepšie podľa mňa.

Rolku z kuchynských utierok rozrežte, aby ste do nej vedeli vložiť ruku. Oblepte ju duck tape-om, dokreslite tlačidlá a obrazovku a tra-dá! Ja som to chcela mať dokonalé, a tak mi ju priateľ tesne pred odchodom na party doslova prilepi k ruke, aby nebolo zospodu vidieť, že je roztrihnutá.

wrist-lo-jack

Takže, teraz sa už len nahodiť do tielka, nohavíc, nasadiť parochňu, počítač, oko, do druhej ruky vziať zbraň a môže sa vyraziť. Pre dokonalosť si ešte oblepte topánky duck tape-om, pretože veď aj Leela to tak má :) Skvelú zábavu!

 

Ak chcete čokoľvek lepšie vysvetliť, nebojte sa spýtať :)

 

 

0

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.