DIY Mega Ruža (videopostup)

Ako som už spomínala na Facebooku, túto ružu musím urobiť! Čelme ale faktom, toto bolo 5.apríla, čiže nejaký ten týždeň (možno desať) už ubehol. Som však späť v Toronte a konečne máme nový byt, vlastnú chladničku a skrine (kto nebýval mesiac každý týždeň inde, nepochopí), a tak už predo mnou neboli žiadne výhovorky. Takže po 10-tich týždňoch čakania a hodinke vyrábania je MEGA RUŽA na svete. Nezabudnite si pozrieť video úúúúplne dole.

mega_ruza_navod
Zdroj: http://studiodiy.com/2013/05/06/diy-giant-crepe-paper-roses/

 

 Potrebujeme:

  • veľkú drevenú paličku alebo 2 menšie drevené paličky alebo drôt
  • zelenú lepiacu pásku (najlepšie takú ako používajú v kvetinárstve)
  • krepový papier (ktorý vôbec nie je ľahké zohnať v Toronte btw) – obojstranný
  • zelený krepový papier na listy
  • šablónu od gangsterky Marthy Stewart (sťahuj tu)
  • nožnice
  • lepiacu pásku
  • ceruzku
  • šikovné labky

Predtým ale ako začneme…

TIP na začiatok:

Giant roseAko môžete vidieť vo videu nižšie, moja prvá ruža je vyrobená z papiera. Z tvrdého papiera. Toto zrovna nebola jedna z najmúdrejších ideí, ktorá mi kedy napadla. Neverili by ste, ale zohnať krepový papier v Toronte je skoro nemožné, trvalo mi to týždeň a niekoľko najazdených bicyklových kilometrov. A už som bola nedočkavá a potreba niečo vytvoriť už priam nezvládnuteľná, a tak som si povedala, že prečo nie. Idem do toho s papierom. A teraz vám poviem PREČO NIE: ohýbať tvrdý papier do tvaru krásnej ruže je úloha priam nemožná. Logicky, že? Hej, teraz som aj múdra. Nevadí, zajtra sa vrhám na krepový papier, ktorý už pekne odpočíva v poličke.

 

Postup:

1. Najskôr si musíte dať dokopy stonku. Ja som použila dve hrubé drevené paličky, ktoré som zlepila dokopy. Vy však možno zoženiete jednu veľkú alebo veľmi hrubý drôt. Každopádne to obmotáte zelenou lepiacou páskou.

2. Teraz prichádza na rad samotná Martha Stewart. Zväčšite si túto šablónu na 200%. A teraz máte dve možnosti ako pokračovať:

2 A.Vytlačíte si 15 veľkých lupeňov a 5 malých lupeňov každý na samostatný papier. Tieto papiere pripevníte na krepový papier a striháte okolo, vďaka čomu vám vzniknú lupene.

2 B. Urobíte to ako ja. Obkreslite si šablónu z monitoru, tú pripevníte na krepový papier a striháte.

Vznikne nám tak 15 veľkých a 5 malých lupeňov.

3. Zoberte si malé lupene a začnite ich namotávať na ceruzku. Začnite od oblúka a namotajte lupeň približne do jeho stredu, ak treba tak preložte lupeň aj vertikálne. Výsledok by mal vyzerať ako lupeň ruže.

4. Namotajte aj veľké lupene v tvare srdca, každý oblúk. Dostanete tak veľké okrajové lupene.

5. Zoberte si malé lupene a postupne ich obmotávajte na vopred pripravenú stonku. Každý zvlášť prichyťte lepiacou páskou. Obviňte stonku a priložte jeden oproti druhému, čím vytvoríte stred ruže.

6. To isté spravte s veľkými lupeňmi. Počas procesu lupene upravujte tak, aby vám vznikla krásna dokonalá ruža.

7. Teraz vytvoríte kalich. Otočte ružu smerom k zemi a zospodu priložte kalich zo šablóny. Upevnite zelenou lepiacou páskou.

8. Moja ruža listy nemá, ale vy ak chcete, tak si podľa šablóny vystrihnite listy, obtočte ich na drôt a ten pripevnite k stonke.

9. TRA-DÁ! Mega ruža je na svete a je neskutočne krásna! Skvelý tip na darček ;)

Fotopostup nájdete na mojom Facebooku.

Ako vyrobiť DIY obrovskú papierovú ružu (VIDEO návod)

 

Zdroj

2

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.