Novinové srdce (fotonávod)

Verili by ste, že Kaufland letákom môžete darovať láskyplný predmet? Nie? Tak sledujte, labku na to!

 

Pedig

Pedig je technika, vďaka ktorej vytvoríte z novinového papiera (áno, aj z Kaufland letáku) takmer čokoľvek. Viac o tejto technike a aj nápady ako ju použiť nájdete na tomto linku.

 

Čo budeme potrebovať:

 • noviny

  Čo budete potrebovať
  Čo budete potrebovať
 • tenký drôtik
 • špajľu
 • nožnice
 • lepidlo
 • štipec
 • site-name

 

Postup:

1. Ako prvé si nastriháme noviny. Cca 5-6 cm od kraju.

– Doporučujem už spomínaný Kaufland, lebo tento leták je celkom dosť hrubý a veľký, takže nemusíte robiť toľko ruličiek. A navyše, biely okraj týchto novín je celkom dosť široký, takže ruličky budú pekne biele po celej dĺžke.

pedig srdce

2. Teraz vytvoríme samotné ruličky. Vezmite si odstrihnutý pásik z novín a položte ho tak, aby čistý biely okraj bol na ľavej strane.

Zoberte si špajľu a položte ju ku kraju ako na obrázku do cca 45°uhla.

pedig návod

3. Na špajľu začnite navíjať papier.

pedig srdce

pedig srdce

 

 

 

 

 

 

4. Špajľu vytiahnite a koniec zalepte. Takýchto ruličiek si urobte potrebné množstvo – závisí od veľkosti tvaru a výšky novín, na toto srdce stačí tak 10-15 ks.

pedig srdce pedig srdce

 

 

 

 

 

5. Odstrihnite si drôtik (dĺžku zvoľte podľa tvaru) a vytvarujte si tvar podľa výsledku, aký chcete dosiahnuť. A dosiahnete ho, nebojte :) Ja som si zvolila srdce, ale inšpirácie pre iné tvary som spomínala na tomto linku.

 

A teraz začína zábava :)

6. Zoberte si prvú roličku a ohnite ju ako na obrázku. Tam, kde sa stretáva s drôtom si ruličku prichyťte štipcom.

pedig srdce

 

7.  Ruličku ohýbajte ďalej. Vždy to pri ohybe utiahnite a silno stlačte, aby to čo najlepšie držalo tvar. To, kde ohnúť je odteraz už len na vás :)

pedig srdce

 

8. Do konca prvej ruličky vsuňte ďalšiu čo najhlbšie, aby vám to držalo. Ak nedrží, dajte lepidlo na jeden koniec. A pokračujte s ohýbaním ďalej, potom opäť vložte ďalšiu ruličku atď atď.

pedig srdcepedig srdce

 

 

 

 

 

 

9. Pokračujte :) Keď už budete spokojní, sú dve možnosti. Buď spojíte začiatok úplne prvej ruličky s poslednou alebo konca zastrčíte dovnútra a poprípade prilepíte, ale väčšinou to nie je potrebné. Odstráňte štipec :)

pedig srdce

 

10.  A tradá!

pedig sikovnelabky

 

Nakoniec môžete srdiečko prelakovať priesvitným lakom, aby dlhšie vydržalo a malo pekný lesk. Alebo farebným lakom a nikto potom neuverí, že je to vytvorené z novín :) Alebo môžete ešte aj odstrihnúť drôtik.

2

One Reply to “Novinové srdce (fotonávod)”

 1. […] Krásne a jednoduché srdce vytvoril kto? Šikovné labky! Podrobný návod je TU. […]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.