Ako si upliesť vlastný šál

Už dávnejšie som narazila na jedno krásne a jednoducho vyzerajúce video ako si upliesť šál za 15 minút len s použitím vlastných 2 rúk. Povedala som si, že RAZ to určite urobím. Poznáte to, raz. Dokonca som sa dohodla aj s kamoškou, že to musíme urobiť. A nič. Jednoducho som musela uletieť 6000 km, kde mám oveľa viac času na DIY a aj tá zima k tomu prispela veľkou mierou. :)


Sebavedomo som si teda nakráčala do obchodu s vlnami, našla som krásnu modrozelenú super bulky vlnu (teda veľmi hrubú) a prišla k pokladni. Ako však môžete vidieť nižšie, šál je červený. Nie, nezmenil farbu od toľkej radosti, len teta za pokladňou si vypýtala skoro 60 dolárov, tak som si radšej objednala z internetu túto krásnu červenú. Stála ma jednu tretinu oproti cene z obchodu, avšak prišla mi oveľa tenšia vlna ako som potrebovala. Nevadí, skúsila som to aj s takou a môžem spokojne prehlásiť, že radšej hľadajte a investujte viac a zaobstarajte si čo najhrubšiu vlnu. Šál bude taký ako na videu a bude oveľa teplejší.


No ale späť k samotnej výrobe. 15 minút vraví jedno video, druhé 30 minút. Oki, idem na to. (link na video nájdete nižšie) Púšťam video, stopnem ho, znovu spustím, stopnem, pustím znovu od začiatku a tak ďalej a tak ďalej. Obmotám jednu ruku, začínam druhú. Rozplietam jednu, rozplietam druhú. Znovu zapletám jednu a pripájam druhú. A znovu rozplietam jednu a aj druhú.


Na tretíkrát už chápem, čo tá teta na videu robí a už nerozplietam, len zapletám. Ruka za rukou. A tak po 2 HODINÁCH vzniká môj úplne prvý a úplne nedokonalý s množstvom chýb nekonečný šál! Som taká šťastná a taká hrdá sama na seba, že mám chuť si kúpiť ďalšiu vlnu a pliesť znovu. Určite to vyskúšajte a nie že raz, ale hneď zajtra! Verím, že na Slovensku to nebude taká drahá záležitosť a výsledok bude stáť za to. Neverila som, že to zvládnem a zvládla som. Trošku som pri tom nerváčila, ale po chvíľke som sa do toho dostala a bolo :)

Pletieme si vlastný šál

môj vlastný šál

 

Sľúbený link. Treba si však dať pozor ako presne to robí.

A výsledný pocit?

Na nezaplEtenie a nezaplAtenie :)

a tradá!

1

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.